top of page
IMG_20220903_092116.jpg

Kursumuza Kimler Katılabilir?

Kursumuza Kimler Katılabilir;

Kursumuza her yaş kesimi katılabilir ama,

*Anaokulu ve İlkokul 1. ve 2. sınıflar genel anlamada okuma yazma bilmemesi yada en önemlisi temel matematik bilgisi olmadığı için kursa katılmaları çok ama çok erken olur. Biliyoruz kodlama erken yaşta öğrenilmesi gereken bir konu ama bu anaokulu veya ilkokul 1. veya 2. sınıf için değil daha çok 9-10 yaş civarı için denilmektedir.

*İlkokul 3.sınıfdan başlayıp lise son sınıf öğrencisine kadar tüm öğrenciler kursa katılabilir. 

  Gruplarımız 4.5.6. sınıflar bir grupta, 7.8.9.10.11.12. sınıflar bir grupta ayrılarak eğitim verilmektedir.

*Üniversitede okuyup yada mezun olan genç arkadaşlar da bizlere başvurup kursa katılabilir. Bu arkadaşlara bizler özel gruplar açıp daha hızlı ve mesleki eğitimler vermekteyiz. Ama öncesinde mutlaka kursa gelip hayal ettiği gelecek planını bize anlatması, yoksa da ona uygun olan yazılım eğitimi modelini sunmamız lazım.

*Üstün yetenekli yada BİLSEM öğrencisi olan öğrenciler için ayrı bir çalışma ortamımız olmakta. Eğitmenlerimiz bu tip öğrenciler ile daha fazla zaman geçirmeye özen göstermektedir. Kursumuzun ismi Gifted yani üstün yetenek burdan gelmektedir.

*Bazı özel yetenekli çocuklarımız da kursumuza başvurabilir. Bunlar okul ortamında dışlanan, farklı tavır ve düşünme şeklinde olan çocuklarımızdır. Bunlar bizim için çok kıymetlidir. Gerekli ilgi ve destek verilir ise içlerinden muhteşem yetenekler ortaya çıkabilmektedir. Bu konuda mutlaka aile ile yakın temas şarttır. Uyum sürecinde mutlaka kurs yakınında olması şartı vardır.

*Robotik Kodlama Eğitmeni olmak isteyen gençler yada mezunlar (hangi bölüm olduğu mevzu olmaz) bize başvurup, nitelikli robotik kodlama eğitimi alabilir ve özel kolejlerde çalışma şansı yakalayabilirler.

*Teknofest yarışma gruplarında yer almak isteyen yada kendine ait Teknofest projesi olup geliştirme konusunda eğitim ve destek almak isteyen öğrenciler de katılabilir. Nitelikli proje yazımı, prototip çıkarma ve sunum yapma yanında nitelikli yazılım eğitimi alabilirler.

bottom of page