top of page

"ARDUNİO   İLE  ELEKTRONİK" PROGRAMLAMA GRUBUNDAN,

(3. DÖNEM) "ROBOTİK PROGRAMLAMA" GRUBUNA GEÇEN ÖĞRENCİ İÇİN BİLGİLENDİRME; 

      Gifted Coder Mersin olarak yeni bir Eğitim Öğretim dönemine başlıyoruz.

Bu dönem yine dopdolu, eğlenceli ve eğitici bir dönem olacak,

     Öğrencimiz, bildiğiniz üzere geçen dönemlerimizde;

1.Dönem Scratch ile Bilgisayar Programlama ve Algoritma oluşturmayı öğrendi,

2.Dönem Ardunio ile Elektronik Programlamaya giriş yaptı.

Bu dönem 3. Dönemi olup, “Robotik Kodlama” Eğitimine katılacak.

Eğitmenler kimler olacak?

Eğitmenleri;     Elektronik Tekniker Ertan Dinler ve yardımcıları İsmail Mümtaz, Burak CANTÜRK olacak.

Mevcut eğitmenler ile 3. ve 4. Dönem beraber olacaklar. 5. ve 6. Dönem tekrar Gökhan SU hocaya geri dönüş yapacaklar.

Eğitmenimiz kimdir?

      Ertan DİNLER, 17 yıldır mesleğini icra etmekte olup  bir çok Elektronik-Yazılım projelerinde görev almış, eğitmenlik yapmış dalında uzman bir eğitmendir, öğrencimiz mucit olma yolunda en fazla desteği bu dönem Ertan beyden alacağını umut ediyoruz.

Hangi Saatlerde Eğitim Alacağız?

     Yeni dönemimiz 27 Eylül 2019 Cuma gününden başlamak üzere her Cuma Saat 17:30-20:00 grubu,

28 Eylül 2019 Cumartesi gününden başlamak üzere  09:30-12:00 grubu veya 12:30-15:00 grubu ya da 15:30-18:00 gruplarından birini tercih edebilirsiniz.

      Yeni dönem Robotik Gruplarımız anladığınız üzere 2 farklı günde, 4 farklı grup da aynı eğitimleri görecekler. Ama bildiğiniz üzere ihtiyaç olur ise kurs başladıktan sonra farklı bir gruba geçmeniz de mümkün olabilecek. Sonuç olarak sizden bu 4 alternatif gruplardan 1 tanesini seçmenizi istiyoruz.

Telafiler Hangi Günler Yapılacak?

     Kursumuzu okullar açıldıktan 2 hafta sonra aktif ediyoruz ki sizlerin okula başlama ve ihtiyaçlarınızı gidermeniz için vaktiniz olsun. Devamında bir nedenden dolayı 1. Hafta kursumuza katılamazsanız takip eden hafta Cuma 16:30-17:30 telafi ya da C.tesi 08:30-09:30 arası telefi derslerimiz olacaktır içiniz rahat olsun.

Ücretlendirme Nasıl Olacak?

     Bu dönem ücretlendirme olarak sizlere söz verdiğimiz gibi kursa başladığınız fiyattan devam edeceksiniz. Bundan sonraki dönemde aynen devam edeceksiniz.

      Yeni dönem için kayıt olurken lütfen ödeme yapacağınız tarih aralığını bizlere belirtmeniz, ve ödemelerinizde ay bazlı değil “4 hafta” üzerinden takip etmeniz. Bildiğiniz üzere bizler eğitim verdiğimiz haftaların ücretini talep ediyor, tatil veya milli bayramlardan ücret talep etmiyoruz.

 

Kurslar Kaç Hafta Sürecek?

Bu dönem toplam 16 hafta sürecek. MEB’in belirlediği 1 haftalık tatilde kurs olmayacak. 15 tatil ile dönem sona erecek.

TABLO; 2019-2020 arası kurs tarih planlaması;

tablo 1.png

Hangi Materyal İle Ders Yapılacak?

 

2.Dönem Robotik Grubu için “Fatih 1 Robot Set +6 Ad. Şarjlı Pil+ Şarj Cihazı” ve “LEHİM YAPMA eğitim metaryali” ürünlerinin alınması gerekli olacak. Bu kitlerin toplamı; KDV Dahil 600 TL olup, 2 taksit olarak ödeyebilirsiniz.

   

ROBOT KİT FOTO;

tablo 2.png

Bu dönem çocuklarımıza ne katacak?

       Robotik eğitiminde gerçek kod yazmaya başlayacak öğrencilerimiz. Güncel hayatta çok fazla talep edilen “Java”, ”C” ve “python” yazılım dillerine giriş yapmış olacağız. Bu süreç istekli öğrencilerimiz için çok heyecan verici geçecektir. Paralelinde kendi robotlarını adım adım canlandırmaya başlayacaklardır.                  Robotlarına gerekli kodları yükledikçe, motorları hareket ettirecekler, çizgiyi takip ettirecekler, mesafeleri algılayabilecek ve kablosuz bağlantı ile uzaktan robotunu yönetebilecekler.

Sınıflar Kaç Kişilik Olacak?

      Sayın velimiz, bir önceki dönem 54 öğrencimiz robotik grubuna geçmeye uygun duruma gelmiştir. 4 sınıf açma planımız vardır. Maksimum katılım olur ise sınıf mevcut ortalamamız 13 öğrenci olacağını öngörmekteyiz.

      Son olarak yeni dönem katılmaya niyeti veya kesin karar veren velilerimiz bizlere en kısa sürede bilgi vermesi rica olunur. Kesin kararını okul ve diğer kurslara göre planlayıp uygun olur ise katılacak velilerimiz en azından bizlere bu durumda olduğunun haberini vermesi açılacak grupların netleşmesini sağlatacaktır.

      Şimdiden tüm öğrenci ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılları hayırlı uğurlu olması dileğiyle…

Gifted Coder Kurucu

Olcay CANTÜRK 

bottom of page