top of page

Python Dili Nedir?

Python, Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından yazılmış bir programlama dilidir. Geliştirilmesine 1990 yılında başlayan Python; C ve C++ gibi programlama dillerine kıyaslarsak şöyle sonuçlar elde edebiliriz.

  • Daha kolay öğrenenilir.

  • Program geliştirme sürecini kısaltır yani hızlı yazılır.

  • Yukarıdaki verilen programlama dillerine aksine ayrı bir derleyici ihtiyacı duymaz.

  • Hem daha okunaklı, hem daha temiz kodsal söz dizimine sahiptir.

 

Python’un bu ve buna benzer özelliklerinden dolayı, dünya çapında ün sahibi büyük kuruluşlar ( Google, Yahoo! ve Dropbox gibi) bünyelerinde her zaman Python programcılarına ihtiyaç duyuyor.

mersin-özel-ders-bilgisayar-teknolojile

Bizler kimiz?

        Mersin ilinde 2015 yılından bugüne ÖNECELİKLE çocuklar, sonra gençler ve takiben öğretmenlere Bilgisayar Teknolojileri alanlarında eğitimler düzenledik.

        Eğitimlerimizi alanında uzman, hâlihazırda öğrettikleri konularda piyasada iş yapan eğitmenlerden bir araya getirdik. Mesleki bilgileri yüksek, mühendis, tekniker, yazılımcı, donanımcı eğitmenleri bir araya getirdik. Haricen kendimizin yetiştirdiği, 6 yıllık tecrübeleri olan eğitmenlerimiz de ekibimizde görev almaktadır. 

       Gifted Coder Mersin olarak hizmetlerimizi kendimize ait kurs ortamında bugüne kadar verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Fakat Mersin genelinden gelen talepler doğrultusunda, 10-15 kişilik kurs ortamında değil her yaş kesimine birebir veya birkaç kişiye ÖZEL DERS talepleri oluşmuştur. 

      Biz de bu ihtiyaca yönelik ÖZEL DERS platformunu hizmete almış bulunmaktayız.  

mersin-programlama-dilleri-özel-ders.pn

egitmenlerimiz

gökhan-su.png
     Eğitmenimiz Gökhan Su, lise öğrenimi Mersin Gazi Süper Lisesi’nde yapmıştır ve Matematik - Fen bölümünden birincilikle bitirmiştir,
      Lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yine birincilikle tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Hâlâ Mersin Üniversitesi işletme anabilim dalında doktora tez çalışmalarına devam etmektedir. 
2010 yılından itibaren Mersin Üniversitesi bünyesinde yer alan Bilgi İşlem departmanlarında aktif olarak yazılım geliştirmektedir. Çocuk ve gençlere yönelik programlama, elektronik, web tasarım ve android programlama alanında da çalışmaları mevcuttur.  
       Ayrıca kendine ait 6 adet basılmış farklı konularda Bilgisayar Teknolojileri kitapları vardır. 
Kitaplar:
1-Scratch ile Programlama
2-Herkes için Arduino
3-Python Öğreniyorum
4-Temel Kodlama
5-Scratch ile Programalama /2
6-Projelerle Sıfırdan Uzmanlığa
7-Arduino
Hâlâ Gifted Coder Mersin’de Kurucu ve Eğitmen olarak çalışmaya devam etmektedir.
        Eğitimcimiz Ertan DİNLER, 2001-2003 yılları arasında Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Elektronik bölümünü daha sonra 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirmiştir.
        İş tecrübesi olarak 2005 – 2006 arası Atak İletişim Voice IP, Elektronik Teknikeri, 2006 – 2009 yılları arasında Sharp Elektronik Ofis Sistemleri Bölge Bayiliği Teknik Servis Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2015 yılında Gifted Coder Robotik Kodlama Kurucu ortaklarından biri olmuştur. Bugüne kadar binlerce çocuğun kodlama ile tanışmasına vesile olmuştur. Hâlâ Mersin Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda elektronik teknikeri olarak çalışmaktadır.
        Mersin Teknopark’ta Meridyen Bilgi Teknolojisi’nde, Mercedes araçların otomasyon kartlarının üretilmesi ve satışı ile uğraşmaktadır. Gifted Coder bünyesinde Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimleri vermeye devam etmektedir. Lise ve üniversite seviyesi öğrencilerine bitirme projelerinde danışmanlık yapmakatadır.
ertan-dinler.png
BURAK-CANTÜRK.png
      İsmail Mümtaz Almanya’da doğdu, 1998 yılından beri aktif bir şekilde bilişim sistemleri üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Mersin Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda görev yapmıştır. Çalışma hayatına Gifted Coder kurucu ortağı olarak devam etmektedir.
      Donanım, Yazılım, Tasarım, Elektronik, Robotik ve Siber güvenlik konularında uzmanlıkları bulunmaktadır. Bilişim alanında Ustalık belgesi, Usta öğreticilik belgesi sahibidir. Gifted Coder bünyesinde yazılan bilişim kitaplarının hazırlık aşamalarında  6 yıllık eğitmenlik tecrübesi ile aktif görev almıştır.
      Mersin’de ortaokul ve lise öğrencilerine bilim şenlikleri, proje pazarları ve TÜBİTAK yarışmalarında proje danışmanlığı yapmıştır.
    Mizgin DURĞUN, Mersin Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2017 yılından itibaren Robotik Kodlama ve yazılım alanında kendini geliştirmeye ve eğitim vermeye devam etmektedir.
    Ağırlıklı olarak ilkokul ve ortaokul kademesinde bulunan öğrencilere eğitim vermektedir. Blok tabanlı diller ve tasarım dilleri konusunda verdiği eğitimler mevcuttur.
     Her bireyin teknolojiyi doğru kullanması gerektiğini ve bunun için kod okuyabilmesi gerektiğini düşünmekte ve çabalamaktadır. Kız çocuklarının teknoloji alanında bir adım geri olmasını kabul etmeyip bu konu üzerine çalışmalar yapmaktadır. 4 yıl boyunca 8-10 yaş arası çocuklara eğitimler vermiştir.
prenses-metin - Kopya.png
prenses-metin.png

        Prenses METİN; Doğduğu ve büyüdüğü il Mersin’dir. Liseyi Mersin Mehmet Serttaş Anadolu Lisesinde gerçekleştirmiştir. Matematik - Fen bölümünden  mezun olmuştur. Lise öğrenimi boyunca bir çok STEM , Erasmus+ ve eTwinning projelerine katılmıştır.
       2019 yılında Erasmus+ ve STEM projeleri ortaklığında okuluyla birlikte ülkesini temsil etmeye ve 3B tasarım eğitimi almaya İtalya'nın Roma kentine gitmiştir. STEM projeleri kapsamında birçok yazılım ve proje geliştirip etkin olduğu alanlarda Mersin'deki çeşitli okullarda eğitimler vermiştir. Gifted Coder ile Mersin Yenişehir MEB iş birliği kapsamında öğretmenlere ROBOTİK KODLAMA eğitmenliği kursu vermiştir.
       Mersin ilinde ortaokul ve lise öğrencilerine bilim şenlikleri, proje pazarları ve TÜBİTAK yarışmalarında proje danışmanlığı yapmıştır. Çocuk ve gençlere yönelik programlama, elektronik, robotik ve android programlama alanlarında da çalışmaları mevcuttur. 
      Hâlâ Gifted Coder Mersin bünyesinde eğitmen olarak çalışmaya devam etmekte ve her kesimden özel ders isteyen teknoloji meraklıları ile vakit geçirmektedir.

**Çağrı Serpin 18 yaşında genç bir robotik programlama eğitmeni ve girişimcidir. Lise Eğitimini İçel Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ve üniversite eğitimine bu yıl başlayacaktır.
**Kendisi 6 yıldır robotik programlama ile ilgili ve deneyimli olup TÜBİTAK, FRC gibi önemli yarışmalarda derece almıştır.
**Stajını Özyeğin Üniversitesi’nde Biyomekatronik alanında yapan Çağrı aynı zamanda başlangıç öğrencileri için Arduino kitabı yazmış ve 3 yıl boyunca Gifted Coder’de robotik programlama eğitmenliği görevini üstlenmiştir.
**Arduino, Raspberry Pi, STM8-32, PIC ve FPGA’lar ile çalışmalar yapmış C/C++, Python ve Flutter dillerinde deneyime sahiptir. Ayrıca 2D, 3D ve devre kartı tasarımları da yapabilmektedir. Şuan Harmonia Dynamics adlı startupın kurucu ortağı olup projeler geliştirmektedir. Mersin ilinde her yaş kesiminden yazılım meraklılarına özel dersler vermektedir.
ÇAĞRI-SERPİN.png
ismail-mümtaz.png

      Burak Cantürk 2003 doğumlu olup hâlâ Lise eğitimine devam etmeketdir. Kendisi ortaokul 1.sınıftan bugüne kadar programlama ve bilgisayayar teknolojileri ile uğraşmaktadır. Kendindeki yazılım becerisi nedeninden dolayı babası 2015 yılında Gifted Coder Çocuklar için bilgisayar programcılığı kursunu açmıştır.

      Burak bu kurstan aldığı ve kendini geliştirdiği nokta itibariyle kursta da öğrencilere birebir danışmanlık ve eğitim vermeye başlamıştır. Kendisi 2018 yılı Adana Bölge Kodlama-Yazılım proje yarışmasında finallere gitmeye hak kazanmıştır. 2019 TÜBİTAK yarışmasında yazılım Kategorisinde Mersin ilinden Adana Bölge finaline gitmeye hak kazanmıştır. 2015-2019 yılları arasında Mersin Üniversitesi AR-GE Proje Pazarı Yarışmaları’nda dereceler kazanmıştır. Yine Mersin Girşim Limanı Startup Weekend 2018'de 2.lik kazanmıştır. Mersin Yenişehir Final Okullarına %100 Teknoloji Bursu ile girmiştir.

      Okulunda Micro Bit ve MAKEX  takımlarına koçluk yapmaktadırve Ardunio ile robotik kulüplerinde eğitmen yardımcılığı görevi üstlenmektedir. Hâlâ Python, C, Java Script, PHP, HTML5, Arduino, mekatronik ve hacking ile uğraşmaktadır. Ortaokul, Lise ve üniversite öğrencilerine Python dersi vermektedir.

**Uşak Endüstirmeslek Lisesi Elektronik /Kocaeli Üniversitesi Deniz Elektroniği Mezunu olan Olcay CANTÜRK, 1999-2013 yılları arasında Deniz Kuvvetlerinde Radar Astsubayı olarak görev yapmış, 2013 yılında TSK'dan Malül Emekli olarak ayrılmıştır. 
**2010 yılından bugüne girişimcilik yapmaktadır. İlk projesi Mersin'de ALDO Gruptan yatırım almış, bazı projeleri Kosgep AR-GE inovassyon desteği almıştır.  2012 Yılında MIT EF İş Planı TURKCELL Yarışmasında Turkcell ICT Kategorsinde 1.seçilmiştir. Haricen Mersin ilinde www.konutcenter.com projesini başlatmıştır. Halen proje danışmanlığı ve girişimci mentorluğu yapmaktadır. Gifted Coder Mersin Kurucu Ortağıdır. Tübitak, Kosgeb ve Üniversite Projelerinde danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Özel Okullara Robotik Kodlama ve Eğitmen Eğitimi Kursları düzenlemektedir.
olcay-cantürk.png
 EĞİTİM FELSEFEMİZ...
     
      Bizler, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde özel ders yöntemi ile eğitimler veriyoruz. Python, C, C++  gibi özel dersler vermemizin dışında öğrencilere proje ve sınavlarda da aktif destek sağlıyoruz.

       Gifted Coder bünyesinde 6 sene boyunca ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinlere olmak üzere her seviyeden kişiler ile çalışma fırsatı bulduk. Bundan dolayı hangi konunun hangi öğrenci profiline nasıl anlatılmasının daha akılda kalıcı ve verimli olacağını iyi ayırt edebiliyoruz.

      Derslerimizi işlerken sistematik ve planlı bir şekilde hareket etmek bizim için çok önemlidir. Bunun planlamasını bizler her zaman için önceden yapıyoruz ve sonrasında o plan dahilinde derslerimizi işliyoruz

      Ayrıca belirtmek isteriz ki biz işimizi çok severek yapıyoruz, bu da öğrenci arkadaşlarımızla kısa sürede çok daha uzun yol kat etmemizi sağlıyor.
     Çocuğunuzun geleceği bizim ticari kaygılarımızdan daha önemlidir.
Bu sebepten dolayı ders sürelerini ihtiyaç görülürse fark gözetmeksizin uzatabilmekteyiz. Öğrencilerimiz ve aileleriyle sürekli iletişim halinde olup onlara eğitimleri hakkında bilgi veriyoruz.
88357306_2573834676161331_55140639773714

yayıNLANAN KITAPLARIMIZ

mersin-özel-ders.png
CCCCCC.png
 
İlk DERSLERİMİZİ NASIL İSLERİZ
 
**   Öğrencimiz ve ailesi ile birlikte yapılacak ilk görüşme ücretsizdir. İlk görüşmede genel durum tespiti yapılarak, ihtiyaç ve çözümlerine yönelik bir eğitim programı planlanacaktır. Görüşmelerde tarafımızca o gün için daha önceden belirlenen eğitim konusunun anlatımı, uygulaması ve motivasyon odaklı gerçekleştirmekteyiz.
      Ders sonunda katılımcı olan öğrencimiz dersten keyif almış ve istekli ise derslere devam edilir. İsteksiz ve mutsuz ise tanışmış oluruz ve bize karşı hiçbir sorumluluğunuz olmaz.
67752307_2398707207007413_67003206516028
VVVV.png
 
Özel DERS almak almak istenlere tavsiyelerimiz
 
         Ders alırken sadece günü değil, hem o günü hem de yarını düşünerek bir plan yapın. Sadece kuru bilgi size sadece bugünü kazandırır ama öğrendiklerinizi kendi hayatınızla, düşündüklerinizle ilişki kurarak öğrendiğiniz zaman o zaman o bilgiler fani olmaktan kurtulur baki olur.

       Kendinizi tanıyın. Kendi duygularınızla, düşüncelerinizle yüzleşmeyi bilin. Ancak bunların farkına vararak en etkili müdahaleyi yapabilirsiniz. Size göre, sizin varoluşunuza saygı gösteren bir uzmanla bu süreci devam ettirin. 'Keyif ve keşif ile' deriz her zaman.
      Size, sizi ve hayatı keşfettirecek; “Buraya kadar.” demeyecek biriyle ders almaya çalışın. Son olarak sorun sizde değil, sorun fark etmeyenlerde de değil, sorun fark ettiği halde inatla, size bir hiç muamelesi yaparak, sizin varoluşunuzu umursamayan kişilerdedir.
SİZDE ÖĞRENİN - Kopya.png

EĞİTMELERİMİZİN VERDİĞİ ÖZEL DERS BAŞLIKLARI

gökhan-su.png
Gökhan SU/ Alabileceğiniz Özel Dersler
*Python Yazılım Dili (İleri Seviye)
* C Yazılım Dili Eğiitmi
* HTML Yazılım Dili Eğitimi
* CSS  Yazılım Dili Eğitimi
* C# Yazılım Dil Eğitimi
* Javascript Yazılım Dili Eğitimi
* PHP Yazılım Dili Eğiitmi
* Ethical Hacking
* Scratch Algoritma Eğitmenliği Eğitimi
* App Inventor Eğitmenliği Eğitimi
* Lego Kit Eğitmenliği Eğitimi
ertan-dinler.png
Ertan DİNLER / Alabileceğiniz Özel Dersler
* Python Yazılım Dili
* C (C , Micro C)
* Robotik Kodlama
* DJANGO / GO
* Microchip PIC Programlama
* LUA 
* Devre Kartı Oluşturma
* Temel Elektronik, Komponentler ve Sensörler 
* İşletim Sistemi Eğitimleri 
BURAK-CANTÜRK.png
İSMAİL MÜMTAZ / Alabileceğiniz Özel Dersler
* WEB Tasarım
* Etik Hacking (Siber Güvenlik)
* Temal Bilgisayar Eğitimi
* 3D Tasarım 
* Öğretmenler için 3D Tasarım Eğitmi
prenses-metin - Kopya.png
Mizgin DURĞUN / Alabileceğiniz Özel Dersler
* SCRATCH , MBOT, Makey Makey 
* Arduino  Elektrnik Programala ve Sensörler
* WEB Tasarım 
*  Kurumsal Kimlik (Front End) Grafik Tasarım 
* Robotik Kodlama
* Miniklere Kodlama ile Tanıştırma
* Öğretmenler için Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi
prenses-metin.png
Prenses METİN / Alabileceğiniz Özel Dersler
* SCRATCH , MBOT, Makey Makey 
* Arduino  Elektronik Programala ve Sensörler
* Nesnelerin İnterneti(IoT)  
* Robotik Kodlama
* Öğrenciler için TÜBİTAK Kodlama/Yazılım Proje Geliştirme 
* Öğretmenler için Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi
ÇAĞRI-SERPİN.png
Çağrı SERPİN / Alabileceğiniz Özel Dersler
* C Yazılım Dili
* Python (ileri seviye)
* C++
* Arduino Elektronik Programlama ve Sensörler
* Nodemcu MCU Kartı
* Nesnelerin İnterneti (IoT)  
* Raspberry Pİ
* Robotik Kodlama
* Öğrenciler için TÜBİTAK Kodlama/Yazılım Proje Geliştirme

* Öğretmenler için Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi

ismail-mümtaz.png
Burak CANTÜRK / Alabileceğiniz Özel Dersler
* Python 
* C Yazılım Dili
* C ++ 
* HTML, Css, Java Script
* PHP
* jquery
* Arduino  Elektrnik Programala ve Sensörler
* App Inventor Cep Uygulamaları
* Nesnelerin İnterneti(IoT)  
* Robotik Kodlama
* Öğrenciler için Tübitak Kodlama/Yazılım Proje Geliştirme
olcay-cantürk.png
Burak CANTÜRK / Alabileceğiniz Özel Dersler
* Business Plan Hazırlama / İş Planı Hazırlama
* Girişimci Mentorluğu
* KOSGEB Yeni Girişimci İş Planı Yazma
* Kosgeb AR-GE İnovasyon DEosya Hazırlama
* Sıfırdan Pazarlama ve Satış 
* Özel Okullar için Girişimcilik Konuşmacısı

WHATS APP:   0.506.740.1323

05123145_oYrenci_manYet.jpg

MERSİN

BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KONULARINDA

ÖZEL DERS  ARAYANLAR!

78127-ders-calisma.jpeg

 BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

 ÖĞRENMEK Mİ İSTİYORSUN?

MERSİN

ÖZEL DERS

PORTALI

SQL, MySQL, SQLite, MsSQL, PostgreSQL, Web Tasarım, Html, Wordpress, Wix, Javascript, Css, Jquery, AngularJS, React, NodeJS, Bootstrap, Xamarin, JSON, Asp.net, PHP yazılım , Dart, Django, nodemcu, Flutter, Java yazılım, C, C++, C# yazılım, Objective-C yazılım, Python yazılım, Ruby, Perl, Ada, Curl, Go, robotik, kodlama, mekatronik, yazılım dilleri, mersin özel ders, mersin bilgisayar dil kursu, mersin python kursu, mersin python özel ders, mersin grafik tasarım özel ders, mersin arduino özel ders, robotik kodlama eğitmen eğitimi, raspberry pi özel ders, 3d tasarım özel ders, bilgisayar teknolojileri özel ders, bilgisayar teknolojileri kursu mersin,    microsoft office programları, otomasyon, endüstriyel elektronik, endüstri mühendisliği python, mobil uygulama geliştirme, ortaokul kodlama özel ders, lise kodlama özel ders, ilkokul kodlama özel ders, yapay zeka uygulamaları, iot, iot nesnelerin interneti, app inventor, app inventor uyulama, 3 boyutlu modelleme, bilişim teknolojilerinin temelleri, programlamanın temelleri, eğitim teknolojilerinin kullanımı, internet güvenliği, e-ticaret web, bitirme projesi danışmanlığı, okul proje danışmanlığı, tübitak proje yardımcısı, mersin robotik kodlama sertifika, robotik kodlama sertifika. mersin öğretmen bul, mersin algoritma, üniversite yazılım kursu, 3D Max, abaqus, adobe after effects, adobe dreamweaver, adobe flash, adobe freeHand, adobe Illustrator, adobe InDesign, adobe Premiere, angularJS, animasyon, arcGIS, asp, autoCAD, autoCAD Civil 3D, autoCAD Plant 3D,autodesk Advance Steel, autodesk Fusion 360, autodesk Inventor, autodesk Navisworks, autodesk revit, autodesk robot structural analysis, autoForm, bilişim sistemleri, catia, clips, CNC, cobol, coreldraw, derin öğrenme, diaLux, doğal dil işleme, donanım, etabs, go, ios, işletim sistemleri, J2EE, JQuery, JSP, keynote, KeyShot, LINQ, linux, LS-Dyna, lumion, macOS, makine Öğrenmesi, matlab, marc, mobil uygulama, geliştirme, modelleme, multimedya, MySQL, netcad, network ,node.JS, NX unigraphics, oracle, pascal, perl, phoneGap, prezi,  prolog, react native, rhinoceros 3D, ruby on rails, SAS, SAP, Sap2000, SEO, simulia, simulink, sketchUp, solidCAM, solidWorks, SPSS, sta4CAD, TCP/IP, tekla xsteel, unity, unix, xamarin, XCode

bottom of page